Dronët shqetësim për sigurinë, Franca trajnon shqiponjat për t’i rrëzuar

dronet-shqiponjeUshtria franceze ka trajnuar 4 shqiponja si të rrëzojnë dronë që kontrollohen nga distanca.

Shqiponjat kanë për detyrë të sulmojnë pajisjet e teknologjisë moderne në momentin kur ato futen në hapësira të palejuara.

4 shqiponja të arta janë trajnuar për të luftuar këta dronë problematik. Këto pajisje që janë shpikur së fundmi kanë filluar të përdoren për qëllime të rrezikshme dhe janë kthyer në një shqetësim për sigurinë./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

banke-haker

Hakerat: Ja si u vodhën 31 milionë dollarë nga bankat ruse

Banka Qendrore e Rusisë ka thënë se hakerat kanë vjedhur mbi 31 ...