Korçarët ‘’përtokë’’, munden ashpër dhe nga Flamurtari

UntitledNdeshja Flamurtari- Slëndërbeu përfundoi me fitoren e Vlorës, me rezultatin 2-0.Vlonjatët i dhanë një mësim futbolli Korçarëve të cilët nuk arrijnë të përfitojnë nga barazimi i Partizanit.
Në minutën e 9-të do të ishte Donjet Shkodra i cili pas një asisiti brilant të Alveshit nuk fal dhe dërgon topin në rrjetë. Si për të konfirmuar minutat e mira që po kalonin në fushë Vlonjatët arrijnë të kalojnë në epërsi të dyfishtë me Tomislav Bushiçin. Pjesa e dytë nuk solli asnjë ndryshim në rezultat deri në vërshëllimën e gjyqtarit i cili sinjalizoi përfundimin e ndeshjes.

Me këtë fitore Flamurtari ngjitet në vendin e 5-të me 12 pikë duke i shkaktuar njëkohësisht një disfatë kampionëve në fuqi për momentin. Skënderbeu me këtë humbje bën katër sfida pa marrë tre pikëshin. Duke filluar nga Tirana, Kukësi, Partizani dhe në fund Flamurtari. I pari që rrezikon ta pësojë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.