De Biasi: Skemi shpresë për kualifikim, të provojmë për vendin e 3-të

de-biasiTrajneri i kombëtares, De Biasi, shprehet se kombëtarja nuk ka shanse për tu kualifikuar në finalet e Kupës së Botës “Rusi 2018”.

De Biasi ka folur për “Radio Sport” para ndeshjes miqësore mes Italisë dhe Gjermanisë.

De Biasi tha se Shqipëria ka shpresë vetem për vendin e tretë.

“Ndaj Izraelit u bë një ndeshje që nuk e prisnim. I paguam shumë shtrenjtë disa vendime arbitrale të diskutueshme. Çfarë ndryshon tani? Mendoj se Italia me Spanjën nuk do ta kenë aspak të vështirë të dalin në vendin e parë dhe të dytë. Vendi i tretë vlen pak, por për ne mund të jetë i rëndësishëm dhe do të provojmë ta kapim në 6 ndeshjet e mbetura”, tha De Biazi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Ore trajner je ti apo ca m… ,dmth hajde te nxjerrim ndonje lek ,ik o de biasi se e ke bere kombetaren lemsh

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

topi-arte

Zbulohet fituesi i “Topit të Artë”?

E zbulon spanjollja “El Mundo Deportivo”, me burimet e saj pranë organizatorëve. ...