Dy skafistët shqiptarë hedhin në det drogën me vlerë 2 milionë euro

Dy shqiptarët qe kane shpëtuar një ditë më parë në kanalin e Otrantos, janë marrë pesëri në pyetje nga policia italiane pas sekuestrimit të 17 thasëve me marijuanë.

Ata dhanë alarmin fillimisht, pasi motoskafi me të cilin udhëtonin pësoi një avari. Pas ndërhyrjes së rojeve bregdetare italiane, njëri prej tyre u arrestua, pasi rezultonte person në kërkim, i akuzuar për grabitje.

Disa orë më vonë Guardia di Finanza-s mblodhi në det 17 thasë marijuanë.

Ka qenë një helikopter i agjencisë Frontex që ka parë nda ajri, ndërsa droga notonte në det e ambalazhuar dhe për t’i rezistuar ujit.
Nëse hidhej në treg doga kapte vlerën e 2 milionë euro.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I dha dha një qese me kanabis të miturit, prangoset 21-vjeçari nga Sarandë

Një 21-vjeçar është arrestuar nga policia e Sarandës pasi akuzohet për “Prodhim ...