Ngjarje tragjike në Itali, shqiptarja shtypet me makinë

shtypet-italiNjë shqiptare e moshës 45-vjecare është shtypur nga një makinë në “Pisa” të Italisë.

Sipas gazetës “Repubblica”, pamja në vendin e ngjarjes ka qenë e tmerrshme.

Trupi i viktimës pasi ishte goditur nga mjeti, kishte mbetur e bllokuar poshtë tij dhe për nxjerrjen e shqiptares është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve, si dhe një vinçi që ka ngritur makinën.

Policia italiane shprehet se shkaktar në aksident ka qenë drejtuesi i mjetit i cili ka humbur kontrollin.

Mediat italiane njoftojnë se gruaja ka inicialet D.B dhe jetonte prej vitesh në Itali.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shqiptari vret me thikë kuzhinierin italian në Montecarlo

Një kuzhinier italian 30 vjeç u vra me thikë pasditen e 24 ...