Akte vandale, dhunohet Shtëpia e Alfabetit në Manastir

Shtëpia e Alfabetit në Manastir është vandalizuar pikërisht në Ditën e Alfabetit.

Në muret e saj janë shkruar parrulla anti-shqiptare si dhe është vizatuar kryqi i thyer nazist.

Derës së shtëpisë-muze i janë thyer xhamat dhe në mure është shkruar “Vdekje për shqiptarët”.

Ende nuk dihen autorët e këtij akti vandal, i cili ndodh në Ditën e Alfabetit, kur muzeun e vizitojnë shumë njerëz nga të gjitha trojet shqiptare.


VANDALIZOHET SHTEPIA E ALFABETIT by tvshenjaofficial

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapja e 10 ton droge në Itali, reagon policia shqiptare: Ja e vërteta

Policia shqiptare ka reaguar ne lidhje me lajmin per arrestimin e nje ...