Shtatë të vdekur dhe mbi 50 të lënduar nga përmbysja e tramvajit

tramvajiiTë paktën shtatë persona kanë vdekur dhe më shumë se 50 të tjerë u plagosën kur një tramvaj doli nga shinat në jug të Londrës.
Policia thanë se tramvaj, i cili u përmbys në njërën anë, ndoshta ishte duke lëvizur me një shpejtësi më të lartë se sa i lejohej, transmeton lajmi.

Policia tha poashti se shoferi i autobusit “në hetimin e shkaqeve të aksidentit.”

Disa të mbijetuarit janë të bllokuar në rrënojat, me një ekip i madh i punëtorëve të emergjencës janë duke tentuar t;i nxjerrin nga aty.

Shumë persona janë dërguar në spital, pasi gjendja e tyre është shumë e rëndë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zëvendëspresidenti merret peng nga persona të paidentifikuar

Një deputet në Ukrainë është rrëmbyer nga persona ende të panjohur. Bëhet ...