Shqiptari ecën me shpejtësi rekord 242 km/orë, arrestohet nga policia spanjolle

shqiptari-makineNjë shtetas shqiptar që udhëtonte me shpejtesi tejet te larte, 242 kilometra në autostradë është arrestuar nga policia spanjolle.

Behet me dije se në pranga ka përfunduar një 26 vjeçar shqiptar, i cili po udhëtonte me shpejtësi të “çmendur” në autostradë Ap-7, ku kufiri maksimal i shpejtësi është 120 kilometra në orë.

Autostrada ndodhet në qytetin Girona të Riudellots de la Selva, në Katalonjë. Rasti është regjistruar të martën, ndërsa shqiptari është arrestuar ditën e djeshme (17 nëntor), ndaj të cilit rëndojnë dy akuza.

Shqiptari u zbuloi të udhëtonte me shpejtë tej normave të lejuara rreth orës 15:11 minuta të së martës në dalje të Girona Oest.

Shtetasi shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, ka rezultuar negativ pas testit të alkoolit dhe drogës. Ai është dërguar në komisariat, ndërsa po ndiqet penalisht në gjendje të lirë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vrasja e efektivit në Lazarat, avokatët e të pandehurve bllokojnë procesin

Avokatët bëhen pengesë në përfundimin e gjykimit për të konsideruan procesi “Lazarati ...