Shqiptari kërkon të thyej rekordin e 10-të në librin Guines (Foto)

shqiptar-guinesArtisti shqiptar, Saimir Strati po tenton të thyej rekordin e 10-të në librin Guines. Artisti njihet njihet për punën e tij me teknika të ndryshme të mozaikëve.
Ai nisi karrierën e tij, duke u angazhuar në restaurimin e disa mozaikëve dhe lokacioneve arkeologjike në Shqipëri. Shqiptari ka hyrë nëntë herë në Librin e Rekordeve Guinness, dhe tani po synon ta thyejë rekordin e dhjetë, me anë të punimit të një mozaiku të Nënës Terezë, të cilin është duke e realizuar në Muzeun e Kosovës.

 

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shpërfytyron të dashurën që mos ta pëlqejë më njeri, e kafshon 21 herë në fytyrë

Vajza e identifikuar si Melody Moon, 25 vjece, nga Yeovil i SHBA-së, ...