Shqiptari niset me skaf nga Italia në Shqipëri, por e lë karburanti. Ndihmë me anije e helikopter

policia-kufitarePolicia kufitare, forcat detare, një helikopter i Ministrisë së Mbrojtjes janë përfshirë në një operacion shpëtimi mëngjesin e sotëm.

Një shtetas shqiptar, i identifikuar si Adrian Jahaj është nisur nga Italia me skafin e tij privat për në Shqipëri, por e ka lënë karburanti në det të hapur, në afërsi të Vjosës. Me të marrë informacionin Policia Kufitare ka kërkuar ndihmë tek QNOD.

Forca Detare ka vënë në lëvizje 2 anije nga Sazani e Pashalimani ndërsa operacioni i Policisë Detare vijon pavarësisht se kushtet atmosferike nuk paraqiten të mira. Sipas informacioneve në operacion është përfshirë në operacion dhe një helikopter ‘COUGAR’.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

policia-rrugore

Automjeti del nga rruga dhe përfundon në greminë, 1 i vdekur e 3 të plagosur

Një person ka vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur në një ...