Arrestohet shqiptari në Milano, ja cfarë i gjeti policia gjatë kontrollit në banesë

polici-italianePolicia e Italisë ka arrestuar në Milano një shqiptar që akuzohet për përpunim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike.

Sipas burimeve ai është Brisken Basha, 25 vjeç, i cili u ndalua nga efektivët në rrugë ku edhe iu gjeten 260 gr heroinë që mbante me vete.

Kliko per me shume info

Në fillim është menduar se Basha ishte vetëm një shpërndarës droge, por pas kontrollit në shtëpi, policia gjeti 6 kg heroinë, 1 kg kokainë dhe 46 kg substancë për përpunimin e drogës. Në shtëpinë e 25-vjeçarit shqiptar u gjenden edhe 12 mijë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here