Arrestohet shqiptari në Milano, ja cfarë i gjeti policia gjatë kontrollit në banesë

polici-italianePolicia e Italisë ka arrestuar në Milano një shqiptar që akuzohet për përpunim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike.

Sipas burimeve ai është Brisken Basha, 25 vjeç, i cili u ndalua nga efektivët në rrugë ku edhe iu gjeten 260 gr heroinë që mbante me vete.

Në fillim është menduar se Basha ishte vetëm një shpërndarës droge, por pas kontrollit në shtëpi, policia gjeti 6 kg heroinë, 1 kg kokainë dhe 46 kg substancë për përpunimin e drogës. Në shtëpinë e 25-vjeçarit shqiptar u gjenden edhe 12 mijë euro.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Korret 40 ditë nga mbjellja, hyn në Shqipëri fara e vecantë e kanabisit

Fara vietnameze e hashashit, që garanton një cikël të shkurtër të bimës ...