Shqiptari habit policinë, kapet duke lëvizur me makinë me 242 km/h

shqiptari-shpejtesiNjë shqiptar ka habitur policinë spanjolle në autostradën AP-7 duke ecur me një shpejtësi “skëterrë” prej 242 km/h në një kohë që kufiri maksimal i shpejtesise ishte 120 km/h. Ai u arrestua nga policia e Katalonjës pranë qytetit Riudellots de la Selva.

Identiteti i tij nuk dihet, por sipas mediave lokale raportohet se shqiptari 26-vjeçar u arrestua të martën, por u lirua pasi gjykata vendosi të hetohej në gjendje të lirë për dy vepra penale kundër sigurisë rrugore. Nga testet e kryera rezultoi se ai nuk kishte konsumuar drogë apo alkool.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Mbushin plot makinën dhe tentojnë të ikin pa paguar, ja c’u bën punonjësja e karburantit

Mbushin plot makinën dhe tentojnë të ikin pa paguar, ja c’u bën punonjësja e karburantit

Dy persona pasi kanë mbushur makinën e tyre me karburant kanë tentuar ...