Shqiptari i shumëkërkuar çan postbllokun e policisë greke, por e pëson keq

droge-shkoderShqiptari tenton t’i shpëtojë postbllokut të policisë, por e pëson keq, pasi përplaset me barrierat e rrugës dhe plagoset. Ky ka qenë fati i një shqiptari të shumëkërkuar nga policia greke.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur Kallpaq, në aksin Kakavijë-Janinë. Burime zyrtare bëjnë me dije se mjeti drejtohej nga 39-vjecari shqiptar, identiteti i të cilit nuk dihet ende si dhe një pasagjere greke, 22 vjeçe.

Të njëjtat burime theksojnë se pasi ka çarë postbllokun, mjeti është përplasur fort me barrierën e rrugës, duke shkaktuar plagosjen e shqiptarit dhe mikeshës greke. Fill pas kësaj, ata janë dërguar me urgjencë në spitalin e Janinës.

Raportohet se shqiptari rezulton të jetë i shumëkërkuar për rastin e ndodhur në datë 1 nëntor, kur një mjet nuk iu bind policisë greke në Janinë dhe u gjet më pas i braktisur me 10.5 kg marijuanë që vinte nga Shqipëria.balkanweb

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Prokuroria e Vlorës sekuestron 500 mijë m2 tokë në Ksamil, dyshohet për falsifikim dokumentash

Prokuroria e Vlorës vendos nën sekuestro rreth 500 mijë metra katrorë tokë ...