Itali, 28-vjecari shqiptar arratiset nga burgu

burguNjë shqiptar është arratisur nga një burg në itali.

Bëhet fjalë për një 28-vjecar nga Shqipëria, emri i të cilit nuk bëhet me dije. Ai është arratisur së fundmi nga burgu i Mammagiallas në Viterbo.

Sipas mediave italiane dënimi për të riun përfundonte në janar të vitit 2019. Mësohet se burgu ishte i mbipopulluar, pasi në të ndodheshin 590 të dënuar nga 432 që është kapaciteti maksimal.

Një tjeter rast arratisje nga burgu ndodhi disa ditë më parë, ku 3 shqiptarë braktisën burgun e sigurisë së lartë në Romë duke përdorur çarçafët si litar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shqiptari arrestohet për vrasjen e djalit të mafiozit italian

Policia italiane ka arrestuar dhe një shtetas shqiptar për vrasjen e djalit ...