Arrestohen me 4 kg heroinë dhe mijëra franga katër shqiptarë në Zvicër

3
Kliko per me shume info

zvicer-policia4 shqiptarë janë arrestuar nga policia në Zyrih pasi akuzohen për trafik droge.

Sipas burimeve të arrestuarit janë të moshës 18-47 vjeç dhe gjatë marrjes në pyetje nga policia kanë pranuar akuzën.
Gjatë një aksioni në Pfaffikon në automjetin e dy të arrestuarve u gjet rreth 20 gramë heroinë.

Më pas, gjatë kërkimeve u arrestuan dhe dy persona të tjerë që u kapën me rreth katër kilogramë heroinë, si dhe mijëra franga.

Sipas autoriteteve në Zvicër, dy prej shqiptarëve të arrestuar jetonin ilegalisht në këtë shtet.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here