Arrestohen me 4 kg heroinë dhe mijëra franga katër shqiptarë në Zvicër

zvicer-policia4 shqiptarë janë arrestuar nga policia në Zyrih pasi akuzohen për trafik droge.

Sipas burimeve të arrestuarit janë të moshës 18-47 vjeç dhe gjatë marrjes në pyetje nga policia kanë pranuar akuzën.
Gjatë një aksioni në Pfaffikon në automjetin e dy të arrestuarve u gjet rreth 20 gramë heroinë.

Më pas, gjatë kërkimeve u arrestuan dhe dy persona të tjerë që u kapën me rreth katër kilogramë heroinë, si dhe mijëra franga.

Sipas autoriteteve në Zvicër, dy prej shqiptarëve të arrestuar jetonin ilegalisht në këtë shtet.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...