Bënin “namin” duke vjedhur në Spanjë, bien në pranga 5 shqiptarë

polici-spanjeGjashtë persona janë arrestuar nga Policia spanjolle këtë të martë. Sipas burimeve 5 nga të arrestuarit janë me origjinë shqiptare, të cilët akuzohen për 17 vjedhje banesash.

Nuk bëhet me dije identiteti i tyre, por të arrestuarit janë të moshave nga 22 deri në 34 vjec.

Sipas hetimeve asnjëri prej tyre nuk rezulton të jetë rezident në Spanjë.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

policia-rrugore

Automjeti del nga rruga dhe përfundon në greminë, 1 i vdekur e 3 të plagosur

Një person ka vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur në një ...