Kapen dy shqiptarë me kokainë në doganën e Follorinës

kokaine-follorineDy shqiptarë janë arrestuar nga policia e Follorinës pasi janë përpjekur të fusin nga Shqipëria në Greqi 2 kg kokainë.

Ata e kishin ndarë dhe paketuar sasinë e lëndës narkotike në dy breza të cilët i kishin fshehur poshtë rrobave të tyre, por janë zbuluar nga policët e Antidrogës kur kanë kryer kontrollin trupor.

Përveç 2 kg e 52 gramë kokainë, atyre u janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale tre telefonë celularë, 1.030 euro dhe një sasi kartëmonedhash shqiptare.

Policia greke po heton për të verifikuar nëse dy shqiptarët janë pjesë e një rrjeti trafikantësh që sjell drogën nga Shqipëria në Greqi e më pas në vendet e tjera europiane.

Të arrestuarit, përkatësisht 32 dhe 33 vjeç, do të dërgohen në Prokurorinë e Kosturit ku do të përballen me aktakuzën.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

policia-elbasan

Arrestohet hajduti i banesave në Elbasan, 5 vjedhje në një muaj (Emri)

Policia e Elbasanit ka arritur të ve në pranga një 30 vjeçar ...