Bien në pranga biznesmenët shqiptar, në lokalin e tyre shitej drogë

policia-itali4 shqiptarë kanë rënë në pranga, pasi Policia italiane ka zbuluar një lokal në Kaskina të Italisë, në të cilin shitej kokainë dhe hashash.

Tre prej tyre janë pronarë të lokalit dhe i katërti është shpërndarës droge.

Sipas hetimeve, droga blihej dhe konsumohej brenda në lokal. Një shqiptar u kap fillimisht me 24 doza kokainë dhe më pas u zbulua dhe rrjeti.

Gjatë këtij aksioni janë arrestuar edhe  6 italinët bashkëpunëtorë të këtij rrjeti. Lokali u mbyll dhe iu hoq licenca.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

vrasja-shkoder

Shkodër, përplasje me armë zjarri, 25-vjeçari i shpeton kater plumbave

Të shtënat me armë zjarri kanë tronditur mbrëmjen e kësaj të marte ...