Bien në pranga biznesmenët shqiptar, në lokalin e tyre shitej drogë

policia-itali4 shqiptarë kanë rënë në pranga, pasi Policia italiane ka zbuluar një lokal në Kaskina të Italisë, në të cilin shitej kokainë dhe hashash.

Tre prej tyre janë pronarë të lokalit dhe i katërti është shpërndarës droge.

Sipas hetimeve, droga blihej dhe konsumohej brenda në lokal. Një shqiptar u kap fillimisht me 24 doza kokainë dhe më pas u zbulua dhe rrjeti.

Gjatë këtij aksioni janë arrestuar edhe  6 italinët bashkëpunëtorë të këtij rrjeti. Lokali u mbyll dhe iu hoq licenca.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Mundësi studimi dhe bursa, 13 ambasada ndihmojnë rininë shqiptare

Ditën e sotme u zhvillua në mjediset e Ministrisë së Punëve të ...