Ndeshja Shqipëri- Izrael, lojtarët kundërshtar: ‘’Udhëtimi drejt Shqipërisë më i sigurti’’

fifa-shqiperiNdeshja e Shqipërisë me Izraelin ka sjellë shumë diskutime ditët e fundit në vend. Pas arrestimit të katër personave dhe dyshimet për sulme, sollën shumë ndryshime në axhendën e ndeshjes. Jo vetëm për stadiumin, por shtuar së tepërmi dhe masat policore, madje në nivelin më të lartë.

Të surprizuar dhe të hutuar nga kto masa, Izraelitët të cilët nuk është hera parë që përballen në të tilla situate, tregojnë se ndjehen shumë të sigurtë këtë herë. Lajmi bëhet me dije nga gazetari izraelit, Nadav Zenziper. Ai  shoqëron gjithmonë kombëtaren kudo që luan deh është përballur me shumë situate jo të mira. Nuk iu kishte ndodhur që për sigurinë e tyre të ishin vënë gjithë ato forca policore.

LEXO EDHE:  Shumë e lehtë për Barçën, Kupa e Mbretit i shkon Messit
Kliko per me shume info

 

“Kam udhëtuar shpeshherë me delegacione sportistësh nga Izraeli, por nuk ka dyshim që udhëtimi drejt Shqipërisë ishte më i sigurti. Që nga aeroporti dhe deri te hyrja e hotelit ku u akomoduam, qindra forca sigurie u kujdesën që asgjë e pazakontë të ndodhte, duke shqetësuar jetën normale të kryeqytetit shqiptar”, shkruan ai në reportazhin e tij.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here