Shpërthimi në Turqi, shkon në 30 numri i të plagosurve

3
Kliko per me shume info

bombe-turqiTë paktën një person u vra dhe 30 të tjerë u plagosën pas një shpërthimi që ndodhi sot në mëngjes para një rajoni policie në DiJarbakir, një qytet me maxhorancë kurde, në juglindje të Turqisë, theksuan zyrtarë të sigurisë.

Ky shpërthim, i ndodhur në distriktin e Baglarit, u dëgjua nga një gazetar që ndodhej rreth pesë kilometra nga ndërtesa e policisë.

Kliko per me shume info

”Të paktën 30 persona u plagosën, dy prej të cilëve në gjendje të rëndë dhe shumë ambulanca mbërritën në vendngjarje”, theksuan zyrtarë të sigurisë.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here