Shpërthimi në Turqi, shkon në 30 numri i të plagosurve

bombe-turqiTë paktën një person u vra dhe 30 të tjerë u plagosën pas një shpërthimi që ndodhi sot në mëngjes para një rajoni policie në DiJarbakir, një qytet me maxhorancë kurde, në juglindje të Turqisë, theksuan zyrtarë të sigurisë.

Ky shpërthim, i ndodhur në distriktin e Baglarit, u dëgjua nga një gazetar që ndodhej rreth pesë kilometra nga ndërtesa e policisë.

”Të paktën 30 persona u plagosën, dy prej të cilëve në gjendje të rëndë dhe shumë ambulanca mbërritën në vendngjarje”, theksuan zyrtarë të sigurisë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Panik në Francë, gjendet një valixhe e dyshimtë në një qendër tregtare

Rikthehet frika nga sulmet terroriste në Paris të Francës. Sot pasdite, në ...