Shpërthimi i tritolit në Fushë Krujë, ja cfarë thonë dëshmitarët

komisariati-f-krujeNjë shpërthimi i fuqishëm ka tronditur mbrëmjen e ditës së sotme qytetin e Fushë-Krujës.

Nga dëshmitarët që kanë qenë në vendin e ngjarjes kur ka ndodhur shpërthimi, mësohet se tre persona kanë hedhur një sasi eksplozivi tek disa automjete që ishin të parkuara në trotuar në lagjen “Punëtori”.

Shpërdhimi ka qenë shumë i fuqishëm, ku si pasojë kanë mbetur të dëmtuara pesë makina që ndodheshin në afërsi të vendit ku u hodh eksplozivi.

Policia thotë se në vendngjarje ndodhen Efektivat e Policisë, të cilët po punojnë për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kërcënoi drejtoreshën e konvikteve, nis hetimi për 18-vjeçarin në Tiranë

Një 18-vjeçar nga Tirana ka kërcënuar drejtoreshën e konvikteve të shkollave të ...