Dyshimet, shpërthimi në Fushë Krujë kërcënim për nëndrejtorin e policisë

makinat-fkrujeShperthimi i ndodhur diten e sotme ne Fushe Kruje dyshohet se ka qene nje kercenim per nendrejtorin e policise se zones.

Si pasoje e shperthimit ne nje automjet, u demtuan tri makina. Dyshohet se sulmi kishte synim kërcënimin e nëndrejtorit te policisë se Durrësit Asllan Shyti, pasi nje nga makinat me te dëmtuara eshte ne pronësi te tijen.

Deri me tani është mësuar se lenda eksplozive është hedhur nga tre persona qe janë larguar me shpejtësi ne brendësi te lagjes.

Nga ana e grupit te hetimit, jane marre dhe pamjet e kamerave te sigurisë se bizneseve përreth, por zona nuk ka qene e ndriçuar mire ndaj dhe identifikimi mund te jete i vështire.
LEXONI EDHE:

Shpërthimi trondit Fushë-Krujën, hidhen në erë me tritol tri automjete

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Policia fillon aksion masiv kunder fares se kanabisit

Policia ka nisur një aksion masiv në të gjithë vendin, me qëllim ...