Shpërthim i fortë në Turqi, hidhet në erë lokali

turqi-lokaliNjë shpërthim bombe ka ndodhur në Gaziantep të Turqisë, në një lokal në qendër të qytetit.

Mediat lokale raportojnë se në lokal u hodh një granatë nga persona ende të paidentifikuar.

Nga shpërthimi kanë mbetur disa të plagosur, ndërsa policia dhe ambulanca ndodhen në vendngjarje. Deri tani nuk bëhet me dije për viktima.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gazetari lirohet pas 18 vjetësh në burg

Muhammad Bekjanov, gazetar dhe aktivist i opozitës në Uzbekistan, është liruar pasi ...