Shpërthimi trondit Fushë-Krujën, hidhen në erë me tritol tri automjete

f-krujeeeNjë automjet ka shpërthyer pasditen e sotme në qendër të Fushë-Krujës.

Policia beri me dije se ngjarja ka ndodhur konkretist ne lagjen “Punetori” te Fushe Krujes.

Kliko per me shume info

Sipas te dhenave paraprake, automjeti ka shpërthyer pasi në të ishte vënë një sasi lënde plasëse.

Shperthimi ne automjetin ku ishte vendosur eksplozivi, mesohet se ka demtuar edhe dy makina te tjera.

Automjeti ku ishte vendosur tritol, ka qenë i parkuar në afërsi të Shtëpisë së Oficerëve dhe nga shpërthimi janë dëmtuar edhe disa makina të parkuara pranë.

Njoftohet se nuk ka të lënduar, ndërkohë policia ndodhet në vendngjarje dhe po heton për shkaqet e shpërthimit.

VIJON…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here