Shpërthimi trondit Fushë-Krujën, hidhen në erë me tritol tri automjete

f-krujeeeNjë automjet ka shpërthyer pasditen e sotme në qendër të Fushë-Krujës.

Policia beri me dije se ngjarja ka ndodhur konkretist ne lagjen “Punetori” te Fushe Krujes.

Sipas te dhenave paraprake, automjeti ka shpërthyer pasi në të ishte vënë një sasi lënde plasëse.

Shperthimi ne automjetin ku ishte vendosur eksplozivi, mesohet se ka demtuar edhe dy makina te tjera.

Automjeti ku ishte vendosur tritol, ka qenë i parkuar në afërsi të Shtëpisë së Oficerëve dhe nga shpërthimi janë dëmtuar edhe disa makina të parkuara pranë.

Njoftohet se nuk ka të lënduar, ndërkohë policia ndodhet në vendngjarje dhe po heton për shkaqet e shpërthimit.

VIJON…

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Operacion masiv kundër farës së kanabisit, 3100 policë në terren

Vazhdon operacioni masiv dy ditor në të gjithë vendin për parandalimin e ...