Eksploziv tri makinave në Fushë Krujë, identifikohen dy autorët

makinat-fkrujeDy jane autoret e hedhjes se tritolit mbreme ne Fushe Kruje, ku disa makina u demtuan.

Policia po punon per kapjen e tyre nderkohe qe jane shoqeruar disa persona qe mund te kene dijeni te ngjarjen e cila ngjalli panik te banoret.

Te njejtat burime saktesojne se autoret ishin me levizje me makine kur njeri nga ta  hodhi ne drejtim te disa makinave nje sasi eksplozivi artizanal.

Mjetet u demtuan, dhe midis tyre ishte parkuar dhe makina e shefit te grupeve te gateshme te policise se Durresit Asllan Shyti. Por policia njofton se ky akt nuk ka patur shenjtester makinen e Shytit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Aksidenti në Itali, identifikohen dy shqiptarët që mbetën të vdekur

Identifikohen dy shtetasit shqiptarë që mbetën të vdekur një ditë më parë ...