Kavajë, shpërthim eksplozivi në banesën e kreut të AK, s`ka viktima

shperthim-trNje shperthim eksplozivi ka ndodhur mbremjen e sotme ne Kavaje.

Ngjarja ka ndodhur ne banesen e Dritan Kanaparit, kryetar i Aleances Kuq e Zi ne Kavaje.

Sipas policise, në lagjen Nr 6, Kavajë, në derën e jashtme të banesës së shtetasit D. K., dyshohet të jetë vendosur një sasi lënde eksplozive.

Burimet zyrtare thane se si pasojë e shpërthimit të kësaj lënde, nuk ka viktima por vetëm dëme materiale të pa përfillshme, në derën e jashtme të oborrit rrethues me kangjella.

Policia eshte në vendngjarje po punon për zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kërcënoi drejtoreshën e konvikteve, nis hetimi për 18-vjeçarin në Tiranë

Një 18-vjeçar nga Tirana ka kërcënuar drejtoreshën e konvikteve të shkollave të ...