Shpërthim i fuqishëm në Parlamentin e Austrisë

Para pak çastesh në Parlamentin e Austrisë ka shpërthyer një zjarr. Sipas portalit serb “B92”, shpërthimi ka ndodhur në ora 7 të mëngjesit.

Deri me tani raportohet se nuk ka të lënduar dhe ekipet e emergjencës janë në vendin e ngjarjes.

“Çatia e Parlamentit të Austrisë ka marrë flakë të premten në mëngjes, por zjarri është lokalizuar shpejtë dhe dëmet kanë qenë minimale”, ka thënë një zyrtar i zjarrfikësve të Vjenës.

Ndërtesa e parlamentit austriak, e ndërtuar në shekullin e XIX, një zyrtar ka thënë, për mediat vendore, se është ende herët të flitet për shkallën e dëmeve tani.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Angli, zbulohet fabrika e prodhimit të hashashit në buknerin e Ministrisë së Mbrojtjes

Sasi te konsiderueshme kanabisi janë gjetur në një ish-bunker bërthamor nëntokësor në ...