Shpërthen pakoja “e dyshimtë”, 4 të plagosur në Turqi

polici-turkeNjë pako që po dërgohej me destinacion në një kompani pajisjes elektronike dhe inxhinierike ka shpërthyer dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur katër persona në Maltepe të Stambollit.

Agjencia e lajmeve “Dogan”, kanë bërë të ditur lajmin për shpërthimin, ku shkruan se ngjarja ka ndodhur menjëherë pasi një punonjës i kompanisë ka hapur pakon në fjalë.

Policia turke bën me dije se nga fuqia e këtij shpërthimi janë plagosur 4 persona në zonën Zumrutevler, njëri prej të cilëve në gjendje kritike për jetën.

Të plagosurit janë transportuar menjëherë për në spitalin më të afërt, ndërkohë që policia e mbërritur në vendngjarje ka nisur hetimet pas shpërthimit.

 

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

ISIS paralajmëron: Do të kryejmë më shumë sulme kundër të krishterëve

Një degë e Shtetit Islamik (ISIS) në Egjipt e ka publikuar një ...