Shpallet ‘’Miss Globi’’ 2016, ja çmimi i Shqipërisë

miss-globiBukuroshet nga e gjithë bota, që morën pjesë në “Miss Globe 2016”, ishin pjesë e shoë-t që u zhvillua dje në mbrëmje në Tiranë, në bashkëprodhim me TVSH-në.

Një spektakël që “Deliart Assosiation” e zhvilloi me sukses, si një nga 10 eventet më të mëdha të bukurisë botërore, nën prezantimin e Iva Merës dhe aktivistit për të drejtat e njeriut, Altin Hazizajt.
Finalja e sponsorizuar nga shumë kompani prestigjioze, mes të cilave “Birra Korça”, shpalli më të bukurën e vitit dhe Miss-et nga e gjithë bota shkelën në skenën shqiptare, pasi kishin prekur bukuritë e viseve në çdo cep të Shqipërisë.
Vajzat konkurrente nga mbi 40 shtete të botës prezantuan bukurinë e tyre, por edhe të vendeve nga vijnë në finalen e madhe, ku bukuroshja filipinase, An Loren Kolis, dorëzoi kurorën e argjendtë te një tjetër mbretëreshë të bukurisë botërore. Miss India, Dempile Chetan Patel, në treshen e fortë me Miss Kolumbinë dhe Miss Shqipërinë, fitoi me vendimin e jurisë së “Miss Globe 2016”.
Atmosfera ishte shumë spektakolare me numrat artistikë të balerinëve, që drejtoheshin nga koreografja Olta Ahmetaj. Kompeticioni i bukurisë “Miss Globe” rikthehet në Shqipëri, vendi ku është organizuar për më shumë se 10 vite, e që këtë herë, përveçse mikpritës, është edhe zotërues i patentës origjinale.
25 nëntori bëri bashkë në “ExpoCity” bukuri nga e gjithë bota, për të zgjedhur në përfundim të spektaklit më të bukurën e globit në Shqipëri, vendi që përfaqësohej në këtë garë nga “Miss Shqipëria”, Kristiana Skura.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here