Shoqërohet në polici aktivistja që i hodhi bojë ministres së Arsimit

mirela-rukoMirela Ruko eshte studentja e cila pasditen e sotme qëlloi me salcë gjatë samitit të studentëve, ministren e Arsimit, Lindita Nikollën.

Besohet se lenda e hedhur ne koken e ministres ka qene boje ose salce. sic dukete dhe nga postimet dhe aktiviteti i saj ne rrjetet sociale, Ruko shfaq përmes çdo postimi revoltën e saj kundër Reformës në Arsimin e Lartë por jo vetëm.

LEXO EDHE:  Tom Doshi kërkon vetting për politikanët: Nuk kalojnë as gjysma
Kliko per me shume info

Mirela Ruko është studente në Universitetin e Tiranës dhe është me origjinë nga Fieri.

Një vit më parë, ajo ishte pjesë e grupimit të studentëve që goditën me vezë kryeministrin Edi Rama te Fakulteti i Shkencave Sociale.

Ruko përmes një statusi në rrjetin social Facebook shkruan për ministren e Arsimit, e cila sipas saj, meriton të shkarkohet.

LEXO EDHE:  Fiton konkursin, djali i ish-kryeministrit Fatos Nano emërohet drejtor i rëndësishëm

Studentja është shoqëruar në Komisariatin nr.2 ku po merret në pyetje për ngjarjen e ndodhur.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here