Shoferi i pakujdesshëm, e zë gjumi gjatë drejtimit të mjetitVideo)

shoferi-aksidentShoferi filmohet duke fjetur në kabinën e tij të kontrollit dhe mësohet se ai ndodhet në të njëjtën pistë ndodhi katastrova e Croydon. Një video shokuese tregon shoferin e një tramvaje teksa fle, ndërkohë që një tragjedi po raportohej. Drejtuesi është filmuar duke iu varur koka, teksa mjeti drejtohej për në Neë Addinton, në Londrën Jugore, vetëm tre milje nga skena e aksidentit tragjik ku mbetën të vdekur shtatë pasagjerë dy javë më parë. Një pasagjer i shokuar raporton këtë skenë, duke e përshkruar sit ë pabesueshme. Raportimet e The Sun tregojnë se tramvai po udhëtonte më një shpejtësi 64km për orë. Po ashtu nga kjo situatë ka reaguar një zëdhëndës transporti në Londër, duke e nxitur të nisien hetimet.
“Në mënyrë urgjente do të hetojmë këtë filmim dhe kemi pyetur Grupin e parë, që operon me rrjetin e tramvajëve, që të ndërmarrin menjëherë aksion dhe të raportojnë te ne sa më shpejt të jetë e mundur”- u shpreh ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.