Shoferi i dehur i jep 2 mijë lekë Policit të Rrugores, por ja çfarë i ndodh

Tenton të korruptojë punonjësin e Policisë Rrugore bie në pranga 24-vjecari. Bëhet me dije se në pranga ka rënë Gazmend Mcini, 24 vjeçari me banim në Tiranë.

Ai për ti shpëtuar arrestimit apo gjobës ka tentuar të korruptojë policin që e kishte ndaluar, por kishte harruar qe tani Policia te regjistron me kamerat e trupit dhe nuk te fal fare per shkeljet e Kodit Rrugor.

Sipas njoftimit per shtyp, rreth orës 04.00 te mengjesit te dites se sotme, në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, në afërsi të ish Hotel “Dajtit”, ka qënë duke udhëtuar me automjetin tip “Fiat”, dhe është ndaluar nga Shërbimet e Qarkullimit Rrugor, për kontroll i riu.

Kliko per me shume info

Pas testit të alkolit, nga ana e shërbimeve të Policisë Rrugore i është komunikuar se do i tërhiqet leja e drejtimit pasi është konstatuar nën ndikimin e alkoolit, në këto momente ky shtetas i ka bashkangjitur dokumentave të tij dhe shumën monetare prej 2.000 Lekë, për t’i shpëtuar pezullimit të lejes së drejtimit.

Shërbimet e Policisë Rrugore menjëherë kanë bërë shoqërimin e shtetasit Gazmend Mcini, në ambjentet e Komisariatit për veprime të tejshme për “mitdhënie”, si dhe kanë vazhduar procedurat administrative në lidhje me shkeljen e konstatuar, duke i tërhequr lejen e drejtimit.

Materialet proceduriale i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Korrupsion aktiv të personave që ushtrojnë funksione publike”, parashikuar nga Neni 244 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.