Shkodër, gjykata liron pas protestave kardiologun e arrestuar

kardiologu-shkoderGjykata e Shkodrës lë të lirë mjekun kardiolog Edi Smajlaj.

Në seancën e sotme të vlerësimit të masës së sigurisë kjo gjykata cilësoi të paligjshëm arrestimin e mjekut Smajlaj.

Shefi i kardiologjisë i ndaluar prej 72 orësh nga policia, akuzohej për “falsifikim të dokumentave shëndetësore” dhe “mjekim të pakujdesshëm”. Arrestimi i shefit të kardiologjisë u krye brenda mjediseve të spitalit

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

U hodh në lumë për t’i shpëtuar policisë, gjendet pa jetë shqiptari

Polumbarët në qytezën e “Città di Castello”, në Itali, nxorën nga lumi ...