Kanada, zhurma misterioze largon kafshët, shkencëtarët në alarm

shkencetaret2016Në ekstremin veri-lindor të Kanadasë, në ngushticën e Fury dhe Hecla, një fenomen i çuditshëm ka shqetësuar banorët dhe autoritetet.

Një vibrim i panjohur po detyron kafshët të largohen nga zona ku jetojnë, veçanërisht peshqit. Një tingull i ngjashëm është regjistruar edhe në Forest Grove, SHBA, disa muaj më parë. Për momentin nuk është gjetur akoma asnjë shpjegim. Autoritetet kanadeze kanë vendosur të dërgojnë atje ushtrinë dhe të nisin një hetim.

Të shumta hipotezat e marra në konsideratë: Që nga aktivitet njerëzore deri tek sulmet ambientaliste, për të larguar peshqit e shumtë, që ka në këtë zonë.

Një rast si ky ka ndodhur edhe në Windsor, Ontario. Një studio kanadeze thotë që ka gjetur burimin e tingullit misterioz, i cili sipas tyre vjen nga një uzine e shkrirjes së çelikut në ishullin Zug. Pavarësisht asaj që thuhet asgjë nuk është zyrtare. Hetimet vazhdojnë dhe misteri mbetet.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kërcënoi publikisht me jetë Bledi Manen, Eri Fullani merr ndëshkimin e menjëherë

Sulmet publike mes Erik Fullanit dhe Bledi Manes degjeneruan në një kërcënim ...