Shkatërron shtëpinë e rreh nënën, arrestohet 16-vjeçari në Tiranë

polici-tiranePolicia e Tiranës ka vënë në pranga një 16-vjeçar, pasi ky i fundit ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës së tij, shtetases A.M, 46 vjeçe. Sipas informacioneve policore, adoleshenti me iniciale K.P ka përdorur një sharrë elektrike e se me të ka shkatërruar orenditë shtëpiake, kurse më pas ka dhunuar edhe nënën.

“Më datë 29.11.2016, Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.1, kanë bërë të mundur arrestimin e shtetasit: K. P., 16 vjeç, banues në Tiranë. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në rrugën “Shyqyri Ishmi”, në banesën e tij, duke përdorur një sharrë dore për prerje metalesh, ka shkatërruar orenditë shtëpiake si dhe në mënyrë të përsëritur, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës së tij, shtetases A. M., 45 vjeç, banuese në Tiranë”, thuhet në njoftimin e forcave policore.

Materialet iu kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Shkatërrim i pronës me mjete të tjera”, parashikuar nga Nenet 130 /a dhe 154 të Kodit Penal.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja e 3.2 milionë USD në rrugën e Rinasit, Apeli lë në burg tre policët privatë

Gykata e Apelit ka lënë në burg tre efektivët e policisë private ...