Nga e hëna “cmendet” moti, ja parashikimi për javën e ardhshme

moti-shiMoti i ftohë dhe me shira ka përfshirë një pjesë të mirë të Europës, përfshirë këtu edhe Shqipërinë.

Meterologët shprehen se pas një fundjave me mot të mirë, fillimi i javës së ardhshme do të sjellë reshje të dendura shiu që mund të shkaktojnë edhe përmbytje në disa qytete të Shqipërisë.

Sipas meterologëve, shirat mund të shkaktojnë përmbytje në Lezhë, Durrës dhe në Tiranë.

Ndërsa të mërkurën shiu do ti lërë vendin temperaturave të ulëta të cilat do të sjellin reshje në formë bore në veri dhe verilindje të Shqipërisë./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kryeministri Edi Rama pranon Lulzimin në kabinetin qeveritar

Kryeministri Edi Rama ka përzgjedhur si këshilltar në kabinetin e tij Lulëzim ...