Shkodër, shitësit e duhanit e sulmojnë, shefi i krimit ekonomik u drejton pistoletën

polici-shkoderNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Shkodrës, ku shitësit e duhanit zihen me doganierët. Qytetarët kanë filmuar pamjet e momentit të tensionuar kur qytetarët konfliktohen me doganierët dhe me shefin e krimit ekonomik në policinë e Shkodrës, Pjerin Lazri.

Ky i fundit ka nxjerrë pistoletën në acarim e sipër për të kërcënuar shitësit e duhanit, të cilët kërkojnë të marrin duhanin e sekuestruar.

Lari shihet në video teksa nxjerr pistoletën, ia drejton njërit prej shitësve dhe më pas e fut sërish në brez. Ky veprim i ka acaruar edhe më keq qytetarët, të cilët kanë hapur derën e makinës, kanë nxjerrë jashtë ç’ka pasur aty dhe kanë qëlluar në drejtim të shefit të krimit ekonomik, raporton “Jeta Osh Qef”.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

shqiptaret-greqi

Ja kush janë 33 shqiptarët që “mbytën” Greqinë me drogë (EMRAT)

33 shqiptarë kanë rënë në pranga gjatë superoperacioni të Policisë greke të ...