Shisnin “Ferrari” të vjedhur në Tiranë, në kërkim dy persona

ferrari-ramadanPolicia e Tiranës ka zbuluar një rrjet trafikimi mjetesh të vjedhura dhe ka sekuestruar një mjet tip “Ferrari”.

Në lidhje me këtë ngjarje janë shpallur në kërkim dy persona, mes tyre një italian.

Sipas Policisë, ata janë S.P. 29 vjeç dhe italiani Filippo Guaraldi, 36 vjeç. Shtetasi italian dyshohet se ka trafikuar në mënyrë të paligjshme në Shqipëri mjetin tip “Ferrari”, i dyshuar i vjedhur në Itali.

Nga hetimet e kryera rezulton se ky shtetas është ndihmuar nga shtetasi S. P. për kryerjen e këtij veprimi të paligjshëm.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja e 3.2 milionë USD në rrugën e Rinasit, Apeli lë në burg tre policët privatë

Gykata e Apelit ka lënë në burg tre efektivët e policisë private ...