Sherr te Siguria, ikën Tahiri, Noka: Braho të dh*efsha mu në kryetar që je

tahiri-komisionMbledhja e Komisionit të Sigurisë është shoqëruar me debate të ashpra mes ministrit të Bredshëm Saimir Tahiri dhe deputetit të PD, Flamur Noka.

Ministri Tahiri pasi ka raportuar për buxhetin ka dashur të ikë nga Komisioni, ndërsa opozita i ka kërkuar të jetë pjesë e fazës së diskutimeve.

Kliko per me shume info

Mirëpo Tahiri është larguar dhe kjo gjë ka ndezur edhe më shumë gjakrat e Flamur Nokës i cili ka shpërthyer në sharje kundrjet Kreut të Komisionit të Sigurisë Spartak Braho si dhe e ka quajtur ministrin Tahiri karagjoz.

DEBATET:

Noka-Tahirit: Ulu aty ca je duke thënë ti ere, ne jemi mbledhur në fazën e diskutimeve cështë kjo. Ulu aty të dëgjojmë diskutimet.

Ndërhyrje: Mos bërtit o Flamur se dëgjohet

Noka: C’është ai karagjoz

Ndërhyrje: Lëre të dëgjojmë diskutimet oo k… pusho

Ikën Tahiri

Noka: Të cohet tjetri në mes të mbledhjes të dhjefsha mu në kryetarin që je. E të të ikë nga mbledhja do drejtosh seancat ti, shko ore qërrohu aty, do drejtosh komision ti.

Nga komisioni pas Tahirit është larguar edhe opozita.

3 COMMENTS

      • e mo se nje te VERTETE thashe. Pastaj muli pa shkop nuk me zemerohet mua, di shume une per dhismat e tij. Sa zogj te pjekur ne sac kemi ngrene une me mulin, dhe sa raki kumbulle kemi rrekellyer, ti nuk di gje fare o trupite.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.