“Shpëthejnë” tifozët Kuq e Zi, sharje në kor ndaj Armando Dukës

duka2016Tifozët Kuq e Zi kanë shpërthyer në sharje e thirrje banale ndaj Presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.

Me sa duket masat e rrepta të policisë, që nuk ka lejuar as banderola në stadium, kthimi në kufi i tifozëve shqiptar nga Maqedonia “Shvercerat e Shkupit”, largimi nga ndeshja i “Plisave” nga Prishtina dhe së fundmi goli i Izraelit, kanë irrituar së tepërmi tifozët Kuq e Zi të pranishëm në stadium. “Elbasan Arena” është mbushur dhe po gumëzhin për minuta të tëra nga thirrjet e sharrje në kor dhe fishkëllimat e pakënaqësisë ndaj Presidentit të FSHF-së, Armand Duka.

Kombëtarja po humbet me rezultat 3:0 në “Elbasan Arena”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Europa League, M.United e Roma fitore me aromë kualifikimi

Të mëdhenjtë imponojnë forcën në ndeshjet e Europa League. Manchester United dhe ...