Italia qendrore s`gjen qetësi, 75 goditje termeti brenda natës

termete-itali-rejaBanorët e Italisë qendrore duket se nuk po gjejnë qetësi.

Ne ate zone lëkundjet e termetit vazhdojnë prej një jave. Në zonat tashmë të dëmtuara lëkundjet vazhdojnë pareshtur.

Kliko per me shume info

“Ishin rreth 75 goditje termeti që u regjistruan në mesnatë në Marche, Umbria dhe Lazio”, raporton ANSA.

Sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizikës goditja më e më e fortë ishte në 00:24 me një magnitudë prej 3.4 dhe epiqendër në afërsi të Preci (Perugia).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.