Italia qendrore s`gjen qetësi, 75 goditje termeti brenda natës

termete-itali-rejaBanorët e Italisë qendrore duket se nuk po gjejnë qetësi.

Ne ate zone lëkundjet e termetit vazhdojnë prej një jave. Në zonat tashmë të dëmtuara lëkundjet vazhdojnë pareshtur.

“Ishin rreth 75 goditje termeti që u regjistruan në mesnatë në Marche, Umbria dhe Lazio”, raporton ANSA.

Sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizikës goditja më e më e fortë ishte në 00:24 me një magnitudë prej 3.4 dhe epiqendër në afërsi të Preci (Perugia).

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Njerku rreh vogëlushin për vdekje, i thotë policisë se kishte rënë nga shtrati

Troy Reed vrau me gjakftohtësi foshnjën e të dashurës së tij dhe ...