Sherr mes të rinjsh, serbi plagos rëndë shqiptarin në Gjermani

polici-gjermanNjë i ri nga Shqipëria është plagosur rëndë, pasi është goditur me një hekur në kokë nga një shtetas serb.

Ngjarja ka ndodhur të shtunën në një kamp azilkërkuesish në Halberstadt të Gjermanisë shkruan LajmiFundit.al.

Sipas mediave gjermane, ngjarja ka ndodhur pas një sherri banal, ndërkohë së serbi ka marrë një këmbë metalike të një tavoline dhe ka goditur në kokë 19-vjecarin shqiptar, identiteti i të cilit nuk është bërë akoma i ditur.

Shqiptari është dërguar menjëherë në spital, ndërkohë serbi është arrestuar nga Policia dhe do të përballet me drejtësinë gjermane nën akuzën “tentativë vrasje”./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Korret 40 ditë nga mbjellja, hyn në Shqipëri fara e vecantë e kanabisit

Fara vietnameze e hashashit, që garanton një cikël të shkurtër të bimës ...