Sarandë, vrasja e rojës së karburantit, flet dëshmitari: ‘’ Kjo është grabitje. Lekët, lekët!’’

karburantiiiNjë ditë pas vdekjes së rojes së karburanit në Sarandë, një kolegu viktimës tregon ndodhitë e ngjarjes.

Mësohet se sot familjarët dhe të afërmit e 44-vjeçarit Artan Hoxha që u vra mëngjesin e djeshëm në punë, në një pikë karburanti, në Qafë Gjashtë të Sarandës, përcjellin viktimën në banesën e fundit. Pas kësaj, kolegu i viktimës, 34 vjeçari, Arbër Katiraj dëshmitar në vrasje tregon momentet e grabitjes dhe arsyet pse personi i maskuar qëlloi mbi Artanin. Ai thotë Artani bashkë me Mandin, kamarieri ishin të ulur tek tavolina në mjediset e jashtme të lokalit.

Kliko per me shume info

“Ndodhesha në zyrë në momentin kur erdhi një person me motor të kuq dhe dëgjova që tha: Kjo është grabitje. Lekët, lekët! Kamarieri Mandi dhe Artani ishin bashkë të ulur tek tavolina jashtë. Mandi, kamarieri u ngrit i pari dhe i tha nuk kam lekë me vete dhe iku me shpejtësi brenda. Në atë kohë Artani lëvizi, personi me skafandër në kokë nuk foli por qëlloi mbi të me armë dhe u fut me shpejtësi në lokal. Atje kamarieri i hodhi lekët që kishte në tokë. Hajduti i mblodhi ato në tokë dhe u largua. Hajduti nuk dinte që isha edhe unë brenda në zyrë, se ndoshta edhe mbi mua do kish qëlluar”.

LEXO EDHE:  Tiranë, shpallet në kërkim polici i dyshuar si trafikant, iu gjet drogë në makinë

 

Po ashtu, mësohet se viktima ishte punësuar prej disa kohësh në karburantin ku la frymën e fundit, ndërkohë që vëllai i tij kishte marrë me qera një lavazh në të njëjtin vend. Viktima ishte prind i dy fëmijëve, një djali 21-vjeçar dhe një vajze. Gjendja ekonomike e familjes së tij ishte e vështirë, këtë vështirësi dyfishonte sëmundja e rëndë e vajzës së tij.

LEXO EDHE:  Durrës, i vihet flaka natën makinës luksoze të zyrtarit të lartë

 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here