Samsung Galaxy S8 nuk do të ketë 8 GB RAM

galaxy-note-7Duke pasur parasysh se gjenerata e ardhshme e smartfonëve do të vijë me 8 gigabajt RAM memorie, shumica kanë pritur që edhe smartfoni i ardhshëm i gjigantit Samsung do të ketë të njëjtin kapacitet të RAM-it.
Duhet theksuar se Samsung ishte prodhuesi i parë që ka lansuar paketën 8 GB LPDDR4 Mobile DRAM, e cila është ndërtuar duke përdorur procesin e prodhimit 10 nm, transmeton Koha.

Por duke pasur parasysh problemet me Note 7, Samsung nuk dëshiron të marrë ndonjë rrezik pavarësisht se shpreson shumë për Samsung Galaxy S8. Telefoni i ri do të ketë më shumë kapacitet të memories, por “vetëm” 6 gigabajt do të jetë në kombinim me memorien e brendshme prej 256 gigabajt.

Sipas raportimeve të mëparshme, Galaxy S8 pritet të vijë me një dizajnë të ri të shkëlqyeshëm, kamerë të përmirësuar, një skaner optik për gishtërinj i vendosur nën ekran, kamerë të dyfishtë tek modeli më i madh, ekran me presion të ndjeshëm i cili zëvendëson butonat jo-fizik dhe butonin “Home”, si dhe me një skaner për sy.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohet data, ja kur do të dalë në treg Samsung Galaxy S8

Telefoni i ri i Samsung, Galaxy S8 do të dalë në treg ...