Sali Berisha: Ramës i plas kanabisi në dorë!

rama-drogeIsh-kryeministri Berisha ka reaguar në një status në “Facebook” në lidhje me deklaratën e kreut të miqësisë Austri-Shqipëri në parlamentin austriak, Hammer.

Hammer theksoi se droga mbetet problem serioz në Shqipëri.

STATUSI NE FACEBOOK:

Mbretit te Kanabistanit, drogmenit Edvin Kristaq Rama i plas kanabisi ne dore!
Kryetari i grupit te miqesise Austri – Shqiperi ne parlamentin austriak, Hammer deklaron:
-Negociatat hapen vetem pas plotesimit te kushteve!
-Kababisi problem kryesore qe do zgjidhje urgjente!
Te dashur miq, pas deklaratese se kryetarit te komisionit per Europen te Bundestagut gjerman, Krichbaum per kerkesen e prere te grupit parlamentar CDU/CSU per plotesimin e 7-te kushteve per hapjen e negociatave me Shqiperine, kryetari i grupit te miqesise Austri -Shqiperi ne parlamentin austriak, Hammer deklaroi dje se hapja e negociatave me Shqiperine do të bëhet pasi të jeni plotësuar disa kushte.
Hammer deklaroi se shqetësim kryesor mbetet çështja e kanabisit dhe: “Veçanërisht problemi i kultivimit dhe trafikut të drogës duhet të zgjidhet nga qeveria Rama dhe autoritetet përkatëse në mënyrë urgjente. Qeveria duhet të refuzojë qartësisht të tilla praktika, në mënyrë që të ndryshojë imazhi ndërkombëtar për vendin. Ky problem është një pengesë shumë e rëndësishme për fillimin e negociatave. Këtu qeveria Rama duhet të ndërmarrë hapa për të zgjidhur çështjen. BE duhet të monitorojë nga afër këtë zhvillim”. sb

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. ore pervers, leri ato po shko dhe jep llogari per vjedhjet qe i bere kompanise CEZ. A e di z. Hammer se sa i vodhe CEZ-it? Ngele si dordolec ne mes te salles dhe nuk ta mbajti te deshmoje dhe te betoheshe se do thoshe te verteten. I mbushe poturet, dhe me bisht nder shale ike…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Artan Fuga: Fevziut duhet ti kërkojnë falje nga cadra e protestës së PD

Nga Artan Fuga Bravo Blendi Fevziu ! ———————————– Unë nuk jam ndonjë ...