Sali Berisha: Ish-ministrin Ahmet Krasniqi e vrau SHISH-i

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, e ka bërë përgjegjës për vrasjen e kolonelit Ahmeti Krasniqit, Shërbimin Informativ Kombëtar (tash Shërbimi Informativ i Shtetit) – agjencia e sigurimit shtetëror të Shqipërisë.

Berisha ka pranuar në dokumentarin e shoqatës “Sali Çeku” – “Koloneli”, që është shfaqur në TV Dukagjini – se ka pasur disa herë takime me Krasniqin dhe se ka ndërmjetësuar në takime me ish-krerët e UÇK-së në mënyrë që të dy formacionet, FARK dhe UÇK, të bëhen me një komandë, gjë që e kërkonte me ngul vetë Ahmet Krasniqi.

Ndiqeni më poshtë videon e plotë të dokumentarit “Koloneli”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Mediat serbe: Rusia i përgjigjet kërkesës së Thaçit për njohjen e pavarësisë së Kosovës

Mediat serbe kanë komentuar kërkesën e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi drejtuar ...