Armando Sadiku tregon për “sherrin” e penalltisë

15-SADIKUFutbollisti i kombëtares, Armando Sadiku dhe futbollisti i Zyrihut, Rodriguez u përballën “kokë më kokë” mes tyre në ndeshjen kundër Villareal, pasi të dy kërkonin të godisnin 11-metërshin.

Pak ditë pas ndeshjes Sadiku ka treguar se insistimi i tij erdhi pasi ka qenë gjithnjë ai që ka goditur penalltitë ndërsa Rodriguez, i kishte ekzekutuar në kohën kur Sadiku ishte i dëmtuar.

Në lidhje me këtë rast, ka folur edhe trajneri i skuadrës i cili ka vlerësuar dëshirën e dy futbollistëve për të marrë përgjegjësi. Ndeshja përfundoi në barazim 1-1.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

futbollistiii

Futbollisti i mbijetuar nga rrëzimi i avionit i habit të gjithë

Njëri nga futbollistët e paktë të skuadrës së Chapecoenses, mund t’i kthehet ...