Zbulohen videot nga stërvitjet e ushtrisë ruse në Serbi


Goditjet nga ajri dhe misionet e telekomanduara janë kryer me sukses nga trupat ushtarake ruse, serbe dhe bjelloruse gjatë stërvitjeve të përbashkëta në Serbi.

Trupat kanë praktikuar hedhje me parashutë, marshim, qitje, sulme të simuluara mbi bazat e terroristëve dhe aktivitete të tjera, njofton Russia Today.

Rreth 250 trupa ruse, tre avionë të transportit dhe një numër i madh i automjeteve, morrën pjesë në pjesën aktive të ushtrimeve ushtarake, e cila përfundoi më 9 nëntor.

Trupat ruse do të qëndrojnë në Serbi deri të martën e ardhshme për të marrë pjesë në analizën e stërvitjeve, ka njoftuar Ministria e Mbrojtjes së Rusisë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Takimi me eurodeputetët, Thaçi bën një deklaratë të fortë për situatën në Ballkan

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mendon se nuk mund të tejkalohen barrierat ...