“Rusi 2018”, shënohen 9 gola në ndeshjen Belgjikë-Estoni

belgjike-portugaliBelgjika ka fituar me rezultat të thellë ndaj Estonisë në eliminatoret për “Rusia 2018”.

Belgët fituan me rezultat 8 me 1.

Dries Mertens ishte më i dalluari në ndeshje. Ai realizoi tre gola dhe asistoi një herë.

Meunier, Eden Hazard, Yanick Carrasco e Romelu Lukaku (dy herë) shënuan pesë golat tjerë.

Golin e vetëm për ekipin mysafir e shënoi Anier.

Belgjika prin në grupin H me 12 pikë nga katër ndeshje.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Benzema i lë vendin Cavanit te Real Madrid?

Do të qëndrojë, apo do të largohet Karim Benzema nga Reali i ...