I ftohti “mbërthen” Evropën, Dhjetori më i ftohtë në 25 vite

moti-evropeGjatë muajit dhjetor Evropa do të mbërthehet nga një rrymë të ftohti dhe temperaturat do të shkojnë në disa gradë nën zero.

Sipas parashikimeve Anglia dhe shumë vende të tjera të Evropës do kalojnë dhjetorin më të ftohtë të 25 viteve.

Kliko per me shume info

Thuhet se temperaturat do bien me -8 gradë celsius. Gazeta angleze Daily Mail shkruan se hera e fundit që ka bërë kaq ftohtë në Angli ka qenë në Yourkshire, në datën 22 dhjetor të vitit 1993.

LEXO EDHE:  Ja kuptimi i numrit 666

Gjithashtu gjatë këtij muaji do të ketë reshje dëbore dhe ngrica. Pritet që kjo rrymë të ftohti të vijë edhe në Shqipëri ku nga e merkura e javës që vjen do të ketë ulje të ndjeshme të temperaturave./LajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here